Głośne czytanie i zeszyty zapisane drobnym maczkiem

Grudniowe Praktyki Czytania wydajemy po Świętach, ale jeszcze w świątecznym nastroju. Fragment „Opowieści wigilijnej” czytają dla nas Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski z Teatr Malabar Hotel. Chciałyśmy tym wyborem powrócić do czasów dzieciństwa, kiedy na głos czytały dla nas bliskie osoby.

Głównym bohaterem numeru jest Maks Wolski, autor powieści „Nicuś”, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa „oD Do” i którą Praktyki Czytania objęły patronatem. Tajemniczego autora pytamy o warsztat pisarski (pierwsza wersja powieści powstała w formie rękopisu), o okoliczności powstania powieści, polskość, apokaliptyczne lęki i pragnienie podróży donikąd. Pytamy go też rzecz jasna o najważniejsze książki w jego życiu i zwyczaje czytelnicze.

Słuchaniu opowieści o magii świąt pióra Charlesa Dickensa oddaliśmy się w przeuroczym Vincent Boulangerie Patisserie na Saskiej Kępie. Dziękujemy Szczepanowi Sieradze za przemiłe przyjęcie w kawiarni, wszystkie pyszności i pomoc w realizacji nowego numeru!

Zapraszamy do czytania i oglądania,

Karolina & Joanna

Fot. Paweł Czarnecki.